101 نکته که در مدرسه هنر باید بدانید

50,000 تومان
  • تولید کنندگان فخراکیا
  • کد کتاب: کتابهای آموزشی
  • موجودی: در انبار

توضیحات کوتاه

کتاب  101 نکته که در مدرسه هنر باید بدانیدیادداشت نویسنده هنر ایده ای است که به همه تعلق دارد و در هر فرهنگی یافت می شود، چه فرم فیزیکی داشته باشد، چه احساسی، زیبایی شناختی یا چالش های روانشناختی وجود آن برای تعیین نوع نگاه ...

کتاب  101 نکته که در مدرسه هنر باید بدانید

یادداشت نویسنده

هنر ایده ای است که به همه تعلق دارد و در هر فرهنگی یافت می شود، چه فرم فیزیکی داشته باشد، چه احساسی، زیبایی شناختی یا چالش های روانشناختی وجود آن برای تعیین نوع نگاه هر فرهنگ نسبت به خود حیاتی است.

بنابراین کتاب حاضر حقیقتا برای افرادی است که به هنر توجه دارند و روشهای آن را مغتنم می شمارند. انسان اشیاء هنری را برای دهها هزار سال تولید کرده است و مدارس هنری پدیده ای نسبتا متأخر هستند. به طور سنتی، نوآموزان همان طور که با هنرمندان و در آتلیه های آنها کار می کنند، توانمند می شوند و آموزش می بینند یا در کارگاه‌های آموزشی مختلف اساتید متعددی را تجربه می کنند. ولی مدرسه هنر معاصر به عنوان بخشی از آموزش هنرهای آزاد بزرگتر، تجربه متفاوت دیگری است و روش هایی را نشان میدهد که هنر را به عنوان یک قسمت از فرهنگ روزمره مان درک کنیم.

هنر هر جایی هست. راهی است که آن را ساختیم و به آن نگاه کردیم و تجزیه و تحلیل آن همیشه در حال تکامل است. محتوای این کتاب را، به طور ثابت و بی وقفه در حال تبدیل و تحول بودن هنر تعیین می کند. برخی از درسها باید با روش های ترکیب کردن و ارائه انجام شوند اما فقط تعدادی از آنها لزوم تحقیق، دانستن و تردید کردن را به ما یادآور می شوند.

به عنوان یک استاد هنوز بر این باورم که تکنیک جایگاه مهمی در آموزش هنر دارد چرا که هنرمندان سازنده آن هستند. درک هر فرد از تصویر و شیء متفاوت است اینکه چطور و از چه چیز ساخته شده و اگر جزئیات را بداند نحوه ایجاد آن را کاوش می کند. این همان دلیلی است که همیشه بخشی از آموزش هنرمند را در بردارد.

هنرمندان موارد روان شناختی، زیبایی شناختی، سیاسی و احساسی را شبیه سازی می کنند و سپس فرم هایی را برای شکل دهی می سازند و به آنها معنا می دهند. مهارت‌های اولیه فرم دادن به دانشجو کمک می کند تا پلی بین تفکر و تجسم بسازد؛ زیرا هنر موجود بهترین ایده هنرمند است، سعی می کنم تا دروسی از این کتاب را با تصاویر مبتنی بر آثار هنری تاریخی و معاصر نشان دهم.

این طرح ها با تغییرات اعمال شده توسط خود من همراه هستند و در هیچ شرایطی به معنای جایگزینی برای اصل نیستند به جز اینکه آثار خود من را در برداشته باشند یا با توافق هنرمندان و با اظهارات خود من همراه باشند. آنها به راحتی ارجاعات بصری به هنرمندان، ایده ها و آثاری هستند که بنا به باور من دانشجویان باید بدانند و سایرین ممکن است بخواهند آنها را ببینند:
"او که می تواند، انجام می دهد. او که نمی تواند" می آموزد، جورج برنارد شاو
کیت وایت هنرمند نیویورکی و دانشیار برنامه (دوره)MFA

کتاب
نویسنده کیت وایت
محقق امین ابراهیمی‌دهکردی مژده ابراهیمی سارا سعادت‌فرد
ناشر فخراکیا
نوبت چاپ دوم
تعداد صفحه ۲۰۴
قطع چاپ خشتی
نوع جلد شومیز
تاریخ نشر ۹۸/۰۴/۱۵
شابک 978-964-5893-99-4

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
کد امنیتی